mgok_frombork

wieczor wigilijny 2019 20122019Mieszkańcy miasta i gminy Frombork tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 13 grudnia spotkali się na fromborskim Rynku Miejskim, aby wspólnie spędzić przedświąteczny czas podczas Fromborskiego Wieczoru Świątecznego.
Burmistrz Miasta i Gminy Zbigniew Pietkiewicz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Ryszardem Pawluczukiem, Zastępcą Burmistrza Damianem Krasińskim, ks. Prałatem Jackiem Wojtkowskim złożyli zgromadzonym mieszkańcom serdeczne życzenia świąteczne.


W świątecznym programie artystycznym tradycyjnie zaprezentowały się dzieci przedszkolne i młodzież z Zespołu Szkół, wokalistka Szkoły Muzycznej YAMAHA w Braniewie i zespół Warmianki. Były kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne.
W poczęstunku świątecznym mieszkańcy kosztowali pierogi z kapustą i grzybami, barszcz czerwony, bigos oraz świąteczne wypieki. Płonęło też ognisko, na którym można było upiec jabłka. Tradycyjnie, jak co roku dużym powodzeniem i zainteresowaniem cieszyły się liczne kiermasze świąteczne. 

zdjecie (1)
zdjecie (2)
zdjecie (3)
zdjecie (4)
zdjecie (5)
zdjecie (6)
zdjecie (7)
zdjecie (8)
zdjecie (9)
zdjecie (10)
zdjecie (11)
zdjecie (12)
zdjecie (13)
zdjecie (14)
zdjecie (15)
zdjecie (16)