centrum kultury 11.03.2021CENTRUM KULTURALNO - BIBLIOTECZNE WE FROMBORKU
1 MARCA ROZPOCZĘŁO SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ 👍❤️ 🙂🌞

🌞Dobiegła końca procedura likwidacji Biblioteki Publicznej oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Fromborku.
1 marca działalność rozpoczęła nowo powstała instytucja kultury - Centrum Kulturalno - Biblioteczne. 👍
🔻Rada Miejska we Fromborku dokonała połączenia samorządowych instytucji kultury - Biblioteki Publicznej i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. W efekcie z początkiem marca tego roku działalność rozpoczyna Centrum Kulturalno - Biblioteczne.
🌞W dniu dzisiejszym nastąpiło przekazanie mienia, obowiązków i kluczy przez dotychczas pełniącą obowiązki dyrektora Biblioteki Agatę Woźnicę. Dyrektorem Centrum Kulturalno - Bibliotecznego została Justyna Podleś, która pełniła funkcję dyrektora fromborskiego Ośrodka Kultury. 🙂❤️
💐Burmistrz Miasta i Gminy Frombork Zbigniew Pietkiewicz wręczył obu Paniom upominki kwiatowe - Agacie Woźnicy🌹 w podziękowaniu za dotychczasowe pełnienie funkcji dyrektora Biblioteki i Justynie Podleś 🌹z gratulacjami i życzeniami owocnej pracy w pełnieniu funkcji nowo powstałej instytucji kultury.
🔻Centrum Kulturalno - Biblioteczne we Fromborku powstało z połączenia samorządowych instytucji kultury - Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Frombork i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury zgodnie z uchwałą nr XX/272/21 z dnia 28 stycznia 2021 r. Rady Miejskiej we Fromborku w sprawie utworzenia instytucji kultury pod nazwą „Centrum Kulturalno-Biblioteczne we Fromborku” po uzyskaniu pozytywnej opinii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie oraz Krajowej Rady Bibliotecznej oraz zgody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
🔻Centrum Kulturalno - Biblioteczne swoją siedzibę ma na Osiedlu Słonecznym, czyli w miejscu, gdzie do tej pory funkcjonowały obie jednostki. ❤️

zdjecie (1)
zdjecie (2)