Atrakcje Elbląga

Jeżeli planujemy kilkudniowy urlop ciekawym pomysłem może okazać się wyjazd do Elbląga. Jest to miasteczko położone w województwie warmińsko-mazurskim, u ujścia rzeki Elbląg do Zalewu Wiślanego. Elbląg jest jednym z najstarszych miast w Polsce, które przyciąga rzeszę turystów, z uwagi na znajdujące się atrakcje oraz obiekty warte zwiedzenia.

Pierwszą z atrakcji, którą można polecić jest rejs statkiem po Zalewie Wiślanym. Podczas rejsu można podziwiać wspaniałe widoki, które zapierają dech w piersiach i z pewnością zachwycą nie jedną osobę. Dlatego, warto z tej propozycji skorzystać, bowiem jest to obowiązkowy punkt pobytu w Elblągu i na pewno taka propozycja przypadnie do gustu każdemu, kto lubi poobcować z przyrodą, gdyż okolice są piękne o każdej porze roku. Co najważniejsze zwykle do tej atrakcji nie ma, aż takich tłumów, więc będziemy mogli spokojnie odpocząć i się zrelaksować.

Kolejnym obowiązkowym punktem wizyty w Elblągu jest spacer po Starym Mieście. Znajduje się tam bowiem, wiele zabytków, które warto zobaczyć. Między innymi Katedrę pw. Św. Mikołaja, która jest najważniejszą budowlą sakralną miasta. We wnętrzu katedry możemy podziwiać sakralne zabytki, takie jak ołtarze cechów rzemieślniczych, chrzcielnicę z 1387 roku, czy drewniane figury apostołów. Od kilku lat dla turystów udostępniony został również punkt widokowy na wieży katedry, skąd rozpościera się przepiękny widok na całą panoramę Elbląga i okolic.

Na drugim końcu Starego Miasta znajduje się Brama Targowa, która do dziś pełni funkcję punktu widokowego, a obok niej stoi pomnik legendarnego Piekarczyka, który pomógł ochronić miasto przed Krzyżakami.

To tylko niektóre, z licznych atrakcji tego urokliwego miasta, które warto odwiedzić chociaż raz w życiu. Z pewnością każda osoba, która odwiedzi Elbląg będzie zadowolona z podróży i miło ją będzie wspominać przez długie lata przeglądając fotografię zrobione w tym pięknym mieście. Dlatego, jeżeli mamy w planach w najbliższym czasie wybrać się na urlop, bądź weekend, a nie mamy pomysłu, gdzie się udać może warto rozważyć propozycję i odwiedzić Elbląg, który gwarantuję sporą dawkę atrakcji i cudowne miejsca warte zobaczenia, a także pełen relaks i odpoczynek.

Po całodziennym zwiedzaniu możemy odwiedzić jedną z licznych knajpek, aby zjeść smaczny obiad i w spokoju spędzić czas z bliskimi, a po powrocie z pewnością będziemy zadowoleni z celu naszej podróży i z czasem zapragniemy wrócić w to urocze miejsce, jakim jest miasto Elbląg.